108 млн грн пропонується спрямувати для реабілітації колишнього Придніпровського хімічного заводу з Держбюджету до 2024 року

Джерело: Міненерго, 03.12.2021
Міненерго розробило зміни до Держпрограми щодо реабілітації майданчика ПХЗ.
Про це заявив перший заступник міністра енергетики Юрій Власенко під час пресконференції «Підтримка реабілітації колишнього Придніпровського хімічного заводу (ПХЗ) з боку ЄС вступає у третю фазу».
«Українська сторона висловлює подяку Європейській Комісії та високо цінує підтримку та співпрацю в реалізації проєкту з реабілітації майданчика Придніпровського хімічного заводу. Міненерго, зі свого боку, розробило зміни до Державної програми першочергових заходів приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика ПХЗ на 2019-2024 роки, і ініціюватиме розгляд цих змін Кабінетом Міністрів. Сума коштів, необхідних для виконання заходів програми, складає 108 млн грн. Реалізація Держпрограми допоможе створенню більш сприятливих економічних та екологічних умов для ефективної діяльності підприємств на майданчику виробничого об’єднання «Придніпровський хімічний завод», зменшенню негативних впливів радіоактивного забруднення на персонал і населення, а також буде сприяти відновленню інвестиційної привабливості для розбудови промислового виробництва», - зазначив Юрій Власенко.
На сьогодні вже реалізовано дві фази спільного з Єврокомісію проєкту. Зараз розпочато третю фазу, яка передбачає фінансування 5,7 млн євро. З української сторони проєкт виконуватимуть Український науково-технологічний центр в партнерстві з Державним підприємством «Бар’єр», що призначений оператором майданчика ПХЗ.
Довідково.
Друга фаза тривала 5 років, за які Європейською Комісією було інвестовано в забезпечення екологічної безпеки України 3,5 млн євро. За цей час проєктом було реалізовано як заходи з підвищення рівня безпеки від радіаційного забруднення, так і зміцнення законодавчої та нормативно-правової бази для безпечного управління майданчиками уранового спадку.
Ще одним з результатів співпраці з експертами ЄК у рамках проєкту є підвищення професійного рівня колективу ДП «Бар’єр» як оператора майданчика ПХЗ. Навчання, спільна робота, покращення матеріально-технічної бази підприємства та заходів безпеки для його працівників дадуть можливість ДП «Бар’єр» виконувати поточні завдання на максимально високому рівні і створюють потенціал для реалізації майбутніх складних технологічних проєктів. 

Читай також

Архів