Заступниця міністра енергетики Юлія Підкоморна провела чергове засідання Робочої групи з розробки Водневої стратегії України. Під час засідання обговорили рамкові рекомендації для створення Водневої стратегії України, розроблені спільно фахівцями Міненерго та експертами USAID Проєкту енергетичної безпеки.
65-а сесія Генеральної конференції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) розпочалася 20 вересня у Відні (Австрія).
15 вересня у Вільнюсі міністр енергетики України Герман Галущенко та міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс провели перше засідання Робочої групи з розширення стратегічного енергетичного співробітництва між Міністерством енергетики України та Міністерством енергетики Литви.
Документ окреслює пріоритети енергетичної безпеки, містить стратегічний вибір, цілі та завдання
Nuclear for Climate (Ядерна енергетика за збереження клімату) - ініціатива, що об’єднує ядерних фахівців та науковців із понад 150 асоціацій (Асоціація «Український ядерний форум» приєдналась до цієї ініціативи в 2015 році), опублікувала позиційному документі Net Zero Needs Nuclear (Нульовий рівень викидів потребує ядерної енергії).
Володимир Зеленський, Президент України, підписав указ № 35/2021, який увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 січня «Про заходи з нейтралізації загроз у сфері атомної енергетики і промисловості».
Нова ініціатива «Наше інклюзивне енергетичне майбутнє» - Глобальна комісія з орієнтованих на людей переходів до чистої енергії - була скликана д-ром Фатіхом Біролом, виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), а очолюватиме її Дан Йоргенсен, міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Данії.
Канадська ядерна асоціація (CNA) та Європейський атомний форум (FORATOM) підписали Меморандум про взаєморозуміння (MoU) про співпрацю в ядерній галузі та розвитку чистих, інноваційних та передових ядерних технологій.
Десятки українських підприємств, які багато років працюють у галузі виробництва обладнання, виготовлення комплектуючих і створення систем управління для вітчизняних атомних електростанцій, звернулися до Прем’єр-міністра та в. о. міністра енергетики Юрія Вітренка з листами про критичну ситуацію, що склалася в атомній енергетиці.
Керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (КПІ) Михайло Згуровський підписали Угоду про науково-технічне співробітництво.
15 січня 2021 року набрали чинності “Загальні положення безпеки зняття з експлуатації ядерних установок”, розроблені й затверджені Державною інспекцією ядерного регулювання України у 2020 році.