2020

Президент України Володимир Зеленський: «Ми всі зацікавлені у тому, щоб підтримати українську атомну генерацію»

В рамках робочої поїздки до Хмельницької області Президент України Володимир Зеленський відвідав Хмельницьку АЕС, де ознайомився з роботою станції, зустрівся з трудовим колективом та провів нараду з керівництвом  ХАЕС та державного підприємства НАЕК «Енергоатом». 

Видано окремий дозвіл на провадження діяльності з введення в експлуатацію проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива

Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій ПЛАЧКОВ передав першому заступнику Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдану Боруховському окремий дозвіл на право провадження діяльності ДСП «Чорнобильська АЕС» з введення в експлуатацію ядерної установки - проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).

FORATOM був прийнятий зацікавленою стороною в European Clean Hydrogen Alliance (ECH2A) - Європейський альянс за чистий водень

FORATOM був прийнятий зацікавленою стороною в European Clean Hydrogen Alliance (ECH2A) - Європейський альянс за чистий водень, започаткований в рамках Нової промислової стратегії для Європи 8 липня 2020 року.  

Секретаріат ЄЕС: потрібен перехід на фінансове ПСО, реформа ціноутворення для населення і зняття обмежень для генерації

Секретаріат Європейського Енергетичного співтовариства звернувся до Міністерства енергетики України та енергорегулятора (НКРЕКУ), з проханням скасувати до кінця року дію постанови про покладання спеціальних зобов'язань на ринку електричної енергії і перейти до впровадження фінансової моделі ПСО. 

«Укренерго» та «Енергоатом» розпочали випробування на енергоблоках АЕС в рамках підготовки до інтеграції ОЕС України до ENTSO-E

НЕК «Укренерго» та НАЕК «Енергоатом» 17 серпня розпочали проведення випробувань систем збудження генераторів енергоблоків атомних електростанцій. 

Оновлення енергетичної інфраструктури України - стратегічне завдання Міненерго

Співпраця промислових «гігантів» із вітчизняними генеруючими компаніями сприятиме побудові нової енергетичної інфраструктури в Україні. На цьому наголосила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець під час робочого візиту у складі делегації Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля до АТ «Турбоатом» у м. Харкові. 

Американська компанія USNC має намір збудувати малий модульний реактор в Південній Кореї

Американська компанія Ultra Safe Nuclear Corporation (USNC) підписала меморандум про взаєморозуміння з південнокорейською компанією Hyundai Engineering (HEC) і Корейським науково-дослідним інститутом атомної енергії (KAERI) про впровадження в Південній Кореї розробленого нею проекту модульного реактора малої потужності MMR (мікромодульний реактор). 

Уряд удосконалив механізм ПСО: "Енергоатом" та "Укргідроенерго" отримали змогу продавати більше електроенергії за вигідними умовами

Частку електроенергії, яку НАЕК «Енергоатом» продаватиме за механізмом ПСО, зменшили з 80% до 50-55%. Для «Укргідроенерго» цю частку зменшено з 35% до 30%. Відповідно, збільшується частка електроенергії, яку компанії зможуть продавати за двосторонніми договорами та на інших сегментах ринку на конкурентних умовах. 

ОАЕ запустили першу в арабському світі АЕС

Об'єднані Арабські Емірати стали першої арабською країною, яка ввела в експлуатацію АЕС. 1 серпня запрацювала АЕС "Барака" в Об'єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ). В Абу-Дабі наголосили на мирному характері ядерної програми ОАЕ.

Депутатів Кіровоградської обласної ради запевнили, що ДП “СхідГЗК” не приватизуватимуть

З повідомлення Прес-служби Кіровоградської облради: Міненерго запевнило, що відстоюватиме позицію депутатів Кіровоградщини стосовно недопущення приватизації ДП “СхідГЗК”. 

Уряду передали проєкт Національного Плану з Енергетики та Клімату

Проєкт Low Carbon Ukraine (LCU) повідомляє, що 22 липня передав проєкт Інтегрованого плану з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року (НПЕК) заступнику Міністра енергетики Ярославу Демченкову. Саме Міністерство енергетики відповідальне за процес розробки проєкту НПЕК. 

Антимонопольний комітет України рекомендував НКРЕКП усунути причини виникнення порушень на ринках електричної енергії

З метою усунення умов, що сприяють виникненню порушень  Антимонопольний комітет України рекомендував НКРЕКП наступне...

Єврокомісія виділяє Україну як пріоритетного партнера в розвитку водневої енергетики

27.07.2020. Міністерство енергетики планує розглянути можливість будівництва в Україні заводу з виробництва водню. Про це повідомила на прес-конференції виконуюча обов'язки міністра енергетики України Ольга Буславець. 

Розпочинається дослідно-промислова експлуатація першого пускового комплексу нового безпечного конфайнмента

24.04.2020. Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій Плачков вручив заступнику Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Роману Шахматенку окремий дозвіл ДСП «Чорнобильська АЕС» на дослідно-промислову експлуатацію першого пускового комплексу нового безпечного конфайнмента об’єкта «Укриття».

Укренерго погодило збільшення виробництва електроенергії атомними станціями

ПрАТ НЕК "Укренерго" погодилося з пропозицією ДП "НАЕК "Енергоатом" збільшити обсяг виробництва електроенергії з 73,7 млрд кВт-годин до 76,5 млрд кВт-годин за 2020 рік. 

Стратегічне партнерство з ЄС у галузі енергетики спрямоване на продовження реформи енергетичного сектора для зміцнення енергетичної безпеки - Ярослав Демченков

Заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь в дискусії на тему «Енергетичний Сектор», яка відбулась у рамках онлайн обговорення «Регіональне обговорення реформ: на шляху до Вільнюса». 
Метою заходу стало обговорення прогресу впровадження реформи енергетичного сектору, євроінтеграційного прогресу та стратегічного планування, визначення пріоритетів змін. 

Дослідження NEA пропонує державам умови для скорочення витрат на атомне будівництво

Атомна енергетика може зіграти дуже важливу роль в найближчому майбутньому - як частина економічного відновлення після пандемії COVID - і в більш довгостроковій перспективі для досягнення цілей екологічної та енергетичної безпеки, але витрати на будівництво нових великих АЕС є серйозним бар'єром, заявив генеральний директор NEA Вільям Магвуд на вебінарі «Скорочення витрат на будівництво в атомній енергетиці: практичне керівництво для зацікавлених сторін».

«Енергоатом» планує продовжувати строк експлуатації енергоблоків 1000 МВт до 60 років

ДП «НАЕК «Енергоатом» ставить собі за мету максимально продовжувати строкексплуатації енергоблоків В-320 встановленою потужністю 1000 МВт - до 60 років. Про це 3 липняповідомив директор з продовження експлуатації компанії Тарас Ткач під час online-брифінгу. 

Всесвітня ядерна асоціація випустила програмний документ щодо важливості продовження експлуатації АЕС

03.07.2020. Всесвітня ядерна асоціація (WNA) випустила та презентувала новий програмний технічний документ під назвою «Незмінна цінність активів ядерної енергетики» (The Enduring Value of Nuclear Energy Assets).

Уряд звільнив гендиректора концерну «Ядерне паливо»

Кабінет Міністрів України припинив повноваження генерального директора державного концерну «Ядерне паливо» Дробота Сергія, який виконував обов’язки генерального директором концерну з 16 квітня 2014 року, та призначив новим т.в.о. Білана Олександра, якого призначили заступником генерального директора держконцерну в серпні 2018 року.

Україна перегляне енергетичний баланс

02.07.2020. В НКРЕКП повідомили, що енергетичний баланс в Україні буде переглянутий у бік зменшення обсягів споживання та збільшення обсягів виробництва "Енергоатомом" на 1,5-2 МВт/год. 

СхідГЗК отримало ліцензію на провадження діяльності з переробки уранових руд

Державна інспекція ядерного регулювання України продовжила ліцензію на провадженнядіяльності з переробки уранових руд ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат».Відповідне рішення було прийнято Держатомрегулювання 22 червня, після певноїзатримки.  

Антикризовий енергетичний штаб змінює правила функціонування енергоринку

19 червня, відбулося чергове засідання антикризового енергетичного штабу під головуванням прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. 

Створення у Верховній Раді України IX скликання міжфракційного депутатського об’єднання "За розвиток атомної енергетики"

17 червня, на пленарному засіданні ВРУ було оголошено про створення у Верховній Раді України міжфракційного депутатського об’єднання "За розвиток атомної енергетики".

Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії»

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» від 15.06.2020 №3657 опублікований на офіціному сайті ВРУ.

Щодо підтримки Асоціацією "УЯФ" звернення УСПП до Президента України

Лист підтримано провідними організаціями та об’єднаннями промисловців, роботодавців та підприємців, галузевими  асоціаціями, потужними промисловими підприємствами, в т.ч. і Асоціацією "Український ядерний форум".

FORATOM закликає Європейську Комісію підтримати гармонізацію ланцюжка поставок в галузі ядерної енергетики ЄС

Брюссель, 10 червня 2020 року: Сильний та диверсифікований ланцюжок поставок є важливим для забезпечення високого рівня безпеки, якості та надійності в ядерній галузі. Відповідно до звіту, опублікованого сьогодні FORATOM, Європейська Комісія має визнати важливість гармонізації Європейського ланцюжка ядерних поставок та підтримати держави-члени ЄС у перегляді їх регуляторної-правової  бази, з тим, щоб забезпечити використання сучасних високоякісних компонентів, виготовлених для інших галузей промисловості. Міцний і гармонізований європейський ланцюжок поставок також може допомогти ЄС відновити свою економіку після спалаху COVID-19. 

Дослідження FORATOM

FORATOM опублікувала своє дослідження "Оптимізація європейського ланцюжка ядерних поставок". Пропонуємо вашій увазі короткий опис цього дослідження, перекладений українською мовою. 

Відкритий лист Європейської атомної промисловості

Даний відкритий лист було підписано як 25-ма європейськими компаніями так і рядом ядерних асоціацій, в т.ч. і Асоціацією "Український ядерний форум". 

FORATOM підкреслює важливість чистої, керованої та європейської енергії для відновлення ЄС

Брюссель, 27 травня 2020 року: ФОРАТОМ висловлює жаль з приводу того, що Європейська Комісія не згадала про необхідність у  чистих, керованих та європейських джерелах енергії, у своєму, опублікованому сьогодні, зеленому плані відновлення. Ці три елементи є важливими, якщо ЄС дійсно хоче декарбонізувати свою економіку, створити робочі місця та забезпечити громадянам, лікарням та підприємствам доступ до енергії, яка їм потрібна та коли їм це потрібно. 

АНОНС: Круглий стіл «Атомно-промисловий комплекс України. Стан та перспективи розвитку»

Асоціація «Український ядерний форум» анонсує проведення круглого столу «Атомно-промисловий комплекс України. Стан та перспективи розвитку» 31 березня 2020 року, в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16, м. Київ), початок об 11:00. Читати анонс далі...

Читайте інтерв'ю ексзаступника гендиректора ДК "Ядерне паливо" Віталія Онищенко - "У атомної енергетики немає альтернатив"

Віталій Онищенко, ексзаступник гендиректора ДК "Ядерне паливо", розповів про перспективи енергоринку в Інтерв'ю OBOZREVATEL.COM від 20.01.2020 ...  

Нарада з метою обговорення потенціалу розвитку водневої енергетики в Україні

15 січня 2020 року у приміщенні Міністерства енергетики та захисту довкілля України (вул. Б. Хмельницького, 4, актова зала) відбулась нарада з метою обговорення потенціалу розвитку водневої енергетики в Україні. 

Енергоатом отримав найвищий рейтинг корпоративної стійкості

Енергоатом, 16.01.2020
НАЕК «Енергоатом» посіла перше місце у першому професійному рейтингу корпоративної стійкості українського бізнесу, який було розроблено на основі провідних міжнародних практик Sustainable Ukraine. 

Обрання нового президента ФОРАТОМу

Брюссель, 10 січня 2020 року: ФОРАТОМ із задоволенням повідомляє, що  Генеральна Асамблея Асоціації призначила Есу Хювяринена (Esa Hyvärinen) президентом ФОРАТОМ на два роки, починаючи з 1 січня 2020 року. 

Архів