Історія

Асоціація «Український ядерний форум»

У 2008 році українські підприємства паливно-енергетичного комплексу України були запрошені НАЕК «Енергоатом» для участі у створенні Асоціації УЯФ.

Метою Асоціації «Український ядерний форум» є координація діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань, вплив на формування державної політики розвитку ядерної галузі, сприяння досягненню вищого рівня довіри з боку українського суспільства до використання ядерної енергії в галузях економіки.

Завданнями Асоціації є також формування єдиної позиції з актуальних питань та представлення інтересів галузі, встановлення діалогу між підприємствами ядерної галузі України та інституціями Європейського Союзу, підприємствами ядерної промисловості європейських країн та їх об'єднань.

На сьогодні до складу Асоціації входять 17 підприємств. До засновників: ДП "НАЕК "Енергоатом"ДП "СхідГЗК"ПАТ "НВП "Радій"АТ "Південтеплоенергомонтаж"НВП "Хартрон-Енерго Лтд."АТ "ХНДПКІ "Енергопроект", приєдналися ПрАТ "СНВО "Імпульс", Об'єднання "Ядерний страховий пул", ТОВ "НВП "Моноліт Енерго", АТ "Турбоатом", Державний концерн "Ядерне паливо", ПАТ "Сумське машинобудівне НВО", ТОВ "НВП "Атомкомплексприлад", корпорація "Укратомприлад"ПрАТ "КЦКБА", консалтингова компанія ENCONET Consulting Ges.m.b.H, та ДП "ДНТЦ ЯРБ".

15 червня 2011 р. Асоціація УЯФ була прийнята в якості асоційованого члена до Європейського ФОРАТОМ на Генеральній Асамблеї Європейського «ФОРАТОМ».

Що дає приєднання до Європейського «ФОРАТОМ»?

Забезпечення членів Асоціації УЯФ інформацією про розробки європейських структур та надання європейським структурам, ЗМІ та громадськості інформації про ядерну енергетику та атомно-промисловий комплекс України.

Участь у підготовці європейських нормативно-правових документів, що регулюють використання ядерної енергії, можливість брати участь в обговоренні європейської енергетичної політики.
Гармонізування політики, підходів, перспективних планів розвитку енергетичної галузі України та європейських структур з різних аспектів використання ядерної енергії.
Європейський ядерний форум на сьогодні є об'єднанням 16 національних ядерних форумів європейських країн (Бельгії, Болгарії, Угорщини, Великобританії, Іспанії, Італії, Нідерландів, Словаччини, Словенії, Румунії, Чеської Республіки, Фінляндії, Франції, Федеративної Республіки Німеччини, Швеції, Швейцарії), що представляють інтереси більше 860 великих європейських і транснаціональних компаній. Сфера діяльності цих компаній - надання продукції і послуг у ядерній галузі, охоплює широкий діапазон - від ядерних реакторів і технологій ядерно-паливного циклу до транспортування ядерних матеріалів та поводження з радіоактивними відходами.

«ФОРАТОМ» консультує європейських політиків у міжнародних європейських організаціях з питань: безпеки поставок енергоресурсів, створення стимулів для інвестицій, європейського законодавства, громадської думки, досліджень і розвитку, управління знаннями, безпеки поводження з відходами.

«ФОРАТОМ» тісно співпрацює  з такими інституціями, як «Технологічна платформа сталого розвитку ядерної енергетики» і «Група високого рівня з питань безпеки та поводження з відходами», створеними за ініціативою Європейської комісії в 2007 р., Міжнародним агентством з атомної енергії, Євроатом, WENRA (Western European Nuclear Regulator `s Association - Асоціація регуляторів ядерної безпеки західноєвропейських країн), Всесвітньою ядерною асоціацією та іншими міжнародними структурами.

З історії створення Асоціації УЯФ

2 грудня 2008 відбулися перші збори засновників і був підписаний Протокол намірів.

Засновниками Асоціації УЯФ стали: НАЕК "Енергоатом", ДП "Східний ГЗК", ЗАТ "Науково-виробниче підприємство "Радій", ВАТ "Південтеплоенергомонтаж", ВАТ "Теплоенергомонтаж", науково-виробниче підприємство "Хартрон-Енерго Лтд."; Харківський науково-дослідний проектно-конструкторський інститут "Енергопроект".

16 грудня 2008 відбулись Установчі збори, на яких було узгоджено проект Статуту Асоціації УЯФ.

Протягом 2009 року проводилася робота щодо державної реєстрації Асоціації УЯФ як юридичної особи.

У 2010 році була створена робоча група, засідання якої проводились 21 квітня 2010р. і 25 травня 2010 р. для підготовки Перших Загальних зборів членів Асоціації УЯФ.

15 червня 2010 було проведено Загальні збори членів Асоціації УЯФ.

3 листопада 2010 відбулася Міжнародна конференція, організована Асоціацією УЯФ за участю делегатів від Європейського «ФОРАТОМ», була прийнята Заява про вступ до Європейського «ФОРАТОМ».

Дирекція Асоціації УЯФ була сформована в червні 2011р. і складається з генерального директора; директора зі зв'язків з громадськістю та підтримки членів УЯФ; директора з управління, стратегії та міжнародного співробітництва; директора з інституційного розвитку і підготовки персоналу; офіс-менеджера.

Відповідно до основних напрямів діяльності Асоціації УЯФ та Європейського ядерного форуму були сформовані 4 робочі групи, що складаються з представників підприємств-учасників Асоціації:

  • «Стандарти з безпеки та нормативні документи»
  • «Взаємодія зі ЗМІ та громадськістю»
  • «Енергетична інфраструктура і фінансування проектів»
  • «Навчання та підготовка персоналу»

Організаційні засідання робочих груп, на яких були прийняті Положення про групи і плани діяльності до кінця 2011р., відбулися 23 і 24 червня 2011р., та 10 і 16 серпня 2011р. Секретарями робочих груп є директора Асоціації відповідно до функціональних обов'язків.

6 липня 2011р. відбулося засідання Президії Асоціації УЯФ, присвячене прийняттю Асоціації в якості асоційованого члена Європейського ядерного форуму. Президія також схвалила Положення про робочі групи «Стандарти з безпеки та нормативні документи» та «Взаємодія з громадськістю та ЗМІ».