Новини

Енергетична стратегія-2050 розроблятиметься Міненерго спільно з іншими міністерствами та британськими партнерами

На засіданні Уряд  доручив Міненерго за участі Мінреінтеграції, Мінекономіки, Мінфіну, Міндовкілля, Мінстратегпрому, Мінрегіону, Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, НКРЕКП, Держстату, Держенергоефективності утворити робочу групу на рівні заступників керівників органів влади з підготовки оновленої Енергетичної стратегії України. 

Євродепутати закликають Єврокомісію визнати ядерну енергію стійкою

Брюссель, 8 липня 2021 року: 82 депутати Європарламенту закликали Комісію слідувати науці та включити ядерну енергію до таксономії сталого фінансування. В листі, який адресовано віце-президентам та комісарам Єврокомісії, депутати закликають їх бути достатньо сміливими та «вибрати шлях, який щойно порадили їхні наукові експерти, а саме включити ядерну енергетику до таксономії». 

Позиційний документ Асоціації «УЯФ»: «Ядерний водень - шлях до декарбонізації та енергетичної безпеки України»

Асоціація «Український ядерний форум» підготувала аналітичний звіт «Ядерний водень  - шлях до декарбонізації та енергетичної безпеки України», в якому розглянуті всі аспекти виробництва ядерного водню. На підставі цього звіту був підготовлений позиційний документ. 

У Міненерго пропонують способи системного вирішення проблем на ринку електроенергії

Під головуванням міністра енергетики Германа Галущенка відбулася нарада щодо врегулювання кризової ситуації на ринку електроенергії за участі виробників електроенергії, НКРЕКП, НЕК «Укренерго», ДП «Гарантований покупець», ДП «Оператор ринку». 

Аналітичний звіт Асоціації «Український ядерний форум»: «Ядерний водень - шлях до декарбонізації та енергетичної безпеки України»

Асоціація «Український ядерний форум» підготувала аналітичний звіт «Ядерний водень  - шлях до декарбонізації та енергетичної безпеки України», в якому розглянуті всі аспекти виробництва ядерного водню.  

Ольга Буславець. Два роки ринку електроенергії. Підсумки

Ознайомитись з постом Ольги Буславець на сторінці Facebook... 

Кабмін продовжив дію чинного ПСО до 1 серпня

Уряд підтримав ініціативу Міністерства енергетики щодо продовження терміну дії чинного ПСО до 1 серпня. Зараз Міненерго спільно з учасниками ринку працює над розробкою нової моделі ПСО, яка дасть змогу захистити соціально вразливі верстви населення через зниження та прогнозованість тарифу, а також забезпечити підприємствам генерації можливість для модернізації виробничих потужностей та стабільної роботи.

Міненерго пропонує повернути до законодавства статус Генпроектувальника об'єкта ядерно-енергетичного комплексу

Сьогодні на засіданні Кабінет Міністрів погодив законопроєкт, що передбачає повернення статусу генерального проектувальника ядерної установки, уранового об’єкта та об’єкта, призначеного для поводження з радіоактивними відходами.

G7 пообіцяла пришвидшити прогрес у галузі ядерної декарбонізації

Лідери країн "Великої сімки" проголосили про "прискорення процесів переходу до переважно декарбонізованої енергетичної системи в 2030-х роках". Щоб досягти цього, вони пообіцяли прискорити впровадження «енергії з нульовими викидами», що включає атомну енергію. 

Трансформація енергетики має базуватись на атомній генерації та ВДЕ

Для сталого розвитку української енергетики потрібно зберегти та модернізувати атомну генерацію та створити ринкові стимули для розвитку ВДЕ потужностей. Про це заявив сьогодні заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков, відкриваючи панельну дискусію «Економіка екології» в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30». 

Форум міністрів з питань чистої енергетики (CEM12)

Ядерна енергетика забезпечує гнучкість електромереж та дозволяє їм інтегрувати більше змінних відновлюваних джерел енергії, наголосив Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі на дванадцятому Форумі міністрів з питань чистої енергетики (CEM12). На цьому віртуальному заході обговорювалось, як виробництво атомної енергії може сприяти зменшенню викидів вуглецю в боротьбі зі зміною клімату. 

Низьковуглецева інвестиційна політика та планування мають вирішальне значення для досягнення кліматичної нейтральності

Планування інвестиційної політики для низьковуглецевих технологій, таких як атомна енергетика, має вирішальне значення для стимулювання інвестицій у технології, які допоможуть досягти цілей кліматичної нейтральності, закладених у Європейській Зеленій Угоді. Згідно з останнім звітом, підготовленим FORATOM, інвестиційний рейтинг та здатність залучати позикові кошти для нових проектів відіграють центральну роль у процесі фінансування нових ядерних проектів. Крім того, для доступу до різноманітних джерел капіталу потрібні численні механізми фінансування. 

Перша у світі комплексна енергетична дорожня карта до нульових викидів в 2050 році

18 травня Міжнародне Енергетичне Агентство (МЕА) оприлюднило звіт «Чистий нуль до 2050 року: дорожня карта для глобального енергетичного сектору». 

Відкритий лист світових лідерів глобальної ядерної промисловості: Нульові викиди потребують ядерної енергетики

Світові лідери глобальної ядерної промисловості зустрілися на The Leaders Summit on Climate Change, щоб наголосити на необхідності термінових дій для вирішення проблем клімату. В рамках даного Саміту було підписано Відкритий лист "Net Zero Powers Nuclear (Нульові викиди потребують ядерної енергетики). 

Розвинена європейська промисловість потребує стабільного постачання низьковуглецевої енергії

Брюссель, 5 травня 2021 року: FORATOM привітав оновлену промислову стратегію 2020 року, оприлюднену Європейською Комісією, зокрема її акцент на інноваціях, конкуренції та потенціалі Європи щоб очолити зелений перехід.  

Досягнення доступної низьковуглецевої Європи можливе завдяки ядерному водню

Брюссель, 4 травня 2021 року: Згідно опублікованому FORATOM позиційному документу, ядерне енергетика є ідеальним рішенням для виробництва низьковуглецевого та доступного водню у великих обсягах. Це може буде ключом, оскільки Європа прагне трансформувати всі частини своєї економіки, включаючи транспорт та промисловість. 

35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, в 35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС, ми хотіли б згадати тих, перед ким ми в невідплатному боргу.
Ми дякуємо всім героям-чорнобильцям! 

Єврокомісію просять включити атомну енергетику в офіційний реєстр екологічно чистих видів генерації

Представники атомної індустрії Європи звернулися до Європейської комісії із закликом включити ядерну енергетику в «Таксономію ЄС із питань сталого фінансування» – перелік видів економічної діяльності, яким надаватимуть преференції за сприяння переходу до безвуглецевої енергетики.

Президенти семи країн звернулися до Євросоюзу із закликом підтримати розвиток атомної галузі

Лідери семи держав-членів Європейського Союзу написали листа в Європейську Комісію про роль атомної енергетики в кліматичної та енергетичної політики ЄС. Лист адресовано Урсулі фон дер Ляйен, президенту Європейської комісії, Франсу Тіммерманс, виконавчому віце-президенту, Майрід МакГіннесс, уповноваженому з фінансової стабільності, фінансових послуг і ринків капіталу, і Кадрі Сімсон, комісару з питань енергетики. 

Позиційний документ Nuclear for Climate «Нульовий рівень викидів потребує ядерної енергії»

Nuclear for Climate (Ядерна енергетика за збереження клімату) - ініціатива, що об’єднує ядерних фахівців та науковців із понад 150 асоціацій (Асоціація «Український ядерний форум» приєдналась до цієї ініціативи в 2015 році), опублікувала позиційному документі Net Zero Needs Nuclear (Нульовий рівень викидів потребує ядерної енергії).

Україна за сприяння Світового банку розпочинає розробку Водневої стратегії

В Україні стартує розробка Водневої стратегії, яка буде здійснюватися за сприяння Світового банку та із залученням авторитетних міжнародних компаній й вітчизняних експертів, Про це заявив заступник Міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков під час Першої щорічної міжнародної конференції «Розвиток водневих технологій в Україні та у світі», яка триває в Києві. 

ДАЗВ має намір до літа обрати підрядника для будівництва сховища осклованих РАВ

Державне агентство з управління Зоною відчуження має намір розпочати будівництво сховища для збереження сховища осклованих високоактивних РАВ, які повертатимуться з Російської Федерації. Про це під час публічного звіту сказав в.о. голови ДАЗВ Андрій Пляцко. 

Кабмін затвердив новий статут "Енергоатома" з умовою доопрацювання

Кабінет міністрів на своєму засіданні 24 лютого затвердив статут НАЕК "Енергоатом" та надав один день на доопрацювання документу.  

Українська енергосистема потребує нових атомних потужностей

Вітчизняна енергосистема потребує будівництва нових атомних енергоблоків, заявив заступник міністра енергетики України Юрій Бойко під час панельної дискусії «Атомна енергетика: майбутнє галузі», яка відбулася 17 лютого в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка». 

Україна має відмовитись від перехресного субсидіювання в енергетиці

Про це заявив Директор Секретаріату європейського Енергетичного Співтовариства Янез Копач під час панельної дискусії 16 лютого 2021 року на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Платіжка».  

Спільна заява за результатами 7-го засідання Ради асоціації між Україною та ЄС

11 лютого 2021 року в Брюсселі під співголовуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля відбулося 7-ме засідання Ради Асоціації Україна-ЄС. 

У ДНТЦ ЯРБ створено відокремлений підрозділ «Центр «ІНТЕНСА»

Наприкінці минулого року на базі реорганізованої Славутицької філії ДНТЦ ЯРБ створено відокремлений підрозділ «Центр інновації в ядерних технологіях для безпечного майбутнього» (ВП «Центр «ІНТЕНСА»). 

Президент України підписав указ, який увів у дію рішення РНБО про нейтралізацію загроз в атомній енергетиці

Володимир Зеленський, Президент України, підписав указ № 35/2021, який увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 січня «Про заходи з нейтралізації загроз у сфері атомної енергетики і промисловості». 

Нова глобальна комісія, очолювана прем'єр-міністром Данії, зосередиться на тому, щоб поставити людей в основу енергетичних переходів

Нова ініціатива «Наше інклюзивне енергетичне майбутнє» - Глобальна комісія з орієнтованих на людей переходів до чистої енергії - була скликана д-ром Фатіхом Біролом, виконавчим директором Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), а очолюватиме її Дан Йоргенсен, міністр клімату, енергетики та комунальних послуг Данії. 

Канадська та європейська атомні галузі співпрацюють з метою просування чистої енергетики та нової ядерної енергії

Канадська ядерна асоціація (CNA) та Європейський атомний форум (FORATOM) підписали Меморандум про взаєморозуміння (MoU) про співпрацю в ядерній галузі та розвитку чистих, інноваційних та передових ядерних технологій. 

Підприємства атомної галузі просять уряд сприяти терміновому погашенню заборгованості перед Енергоатомом

Десятки українських підприємств, які багато років працюють у галузі виробництва обладнання, виготовлення комплектуючих і створення систем управління для вітчизняних атомних електростанцій, звернулися до Прем’єр-міністра та в. о. міністра енергетики Юрія Вітренка з листами про критичну ситуацію, що склалася в атомній енергетиці.

Енергоатом та КПІ підписали угоду про науково-технічне співробітництво

Керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (КПІ) Михайло Згуровський підписали Угоду про науково-технічне співробітництво. 

Почали діяти нові вимоги до зняття з експлуатації ядерних установок

15 січня 2021 року набрали чинності “Загальні положення безпеки зняття з експлуатації ядерних установок”, розроблені й затверджені Державною інспекцією ядерного регулювання України у 2020 році. 

Архів