«Енергоатом» вивчить можливість виробництва водню, а «Нафтогаз» - його транспорту до ЄС

Джерело: ExPro, 30.11.2020
ДП «НАЕК «Енергоатом» в рамках співпраці з НАК «Нафтогаз України» щодо розвитку потенціалу водневої енергетики вивчить можливість виробництва водню з електроенергії АЕС, а нафтогазовий холдинг – транспорту цього ресурсу в ЄС за допомогою газотранспортної інфраструктури. Про це 17 листопада 2020 року в ефірі одного із національних телеканалів повідомив віце-президент «Енергоатому» Герман Галущенко.
«Ми маємо величезні можливості з точки зору виробляти водень, а «Нафтогаз» вивчає можливість транспортування у трубі цього водню. Є вже величезна кількість технічних наробок в цьому плані. Якщо ми поєднаємо ці можливості, то, можливо, ми зможемо експортувати водень в Європу», - сказав він.
За словами Галущенко, основним драйвером водневої енергетики в Європі є Німеччина, яка зацікавлена у спільному проекті «Енергоатома» та «Нафтогазу». Також топ-менеджер «Енергоатому» додав, що проекти з виробництва та транспортування водню досить дорогі.
«Це технічно складне питання, безумовно фахівці працюють… але треба спробувати», - додав Галущенко.
Як повідомляло агентство ExPro, 24 вересня 2020р «Енергоатом» та «Нафтогаз» підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю для вивчення та використання потенціалу водневої енергетики. При підписанні документу, керівництво «Енергоатому» заявило про перспективи виробництва водню саме з електроенергії АЕС, в свою чергу голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв зазначив, що українське виробництво водню може в осяжній перспективі досягти 40 ГВт потужності. 

Читай також

Архів