Приватна компанія погоджує розробку Михайлівського уранового родовища

Джерело: Українська Енергетика
08.11.2019 
Єдина приватна компанія, що отримала спецдозвіл на видобуток уранової руди, хоче почати роботу в Миколаївській області.
ТОВ "Атомні енергетичні системи України" (АЕСУ) подало заявку на проведення оцінки впливу на довкілля (ОВД) до Міністерства енергетики та захисту довкілля. Відповідна інформація оприлюднена на сайті Реєстру ОВД. 
АЕСУ планує видобувати уранову руду на Михайлівському родовищі (Казанківський район Миколаївської області). Підприємство хоче видобувати уранову руду способом свердловинного підземного вилуговування з використати вже наявну інфраструктура переробного комплексу прилеглого Сафонівського родовища..
"Видобування урану буде проводитись на створюваному новому видобувному комплексі. Після відпрацювання родовища буде проведена рекультивація земель та реабілітація надр", — обіцяють на підприємстві.
Компанія вважає, що альтернативні способи видобутку (кар’рний та шахтний) небезпечніші, шкідливіші та менш дохідні.
Зокрема, АЕСУ вважає, що будівництво шахти на існуючу глибину залягання корисної копалини невиправдане "ні з геологічної, ні з технічної точок зору". Такий видобуток — сумнівний у плані рентабельності, небезпечний для персоналу, складніший з точки зору реабілітації надр та земель та дорожче обійдеться.
Кар’єрний спосіб в компанії вважають ще небезпечнішим для людей та довкілля. А також відзначають потребу більших матеріальних витрат, технічних та земельних ресурсів, і відповідно — на подальшу рекультивацію порушень. 
Нагадаємо, АЕСУ — перша приватна компанія в Україні, яка отримала спецдозвіл на видобуток уранової руди на Сафонівському родовищі, Михайлівській ділянці (Миколаївська обл.), Сурській і Новогуровській площах (Дніпропетровська обл.). Відповідний дозвіл Держгеонадр надали в 2017 році на п’ять років. 
АЕСУ планує переробляти сировину на місці. Очікуваний обсяг видобутку на родовищі - в межах 150-300 тонн урану на рік, при розвіданих запасах урану - 2997 тонн. Компанія планує виробляти чорновий концентрат урану (“жовтий кек”).
Очікувані інвестицій оцінюють в $35 млн, при окупності проекту в п'ять років. АЕСУ планує видобувати уран в Миколаївській області, а переробляти на потужностях державного СхідГЗК (Жовті Води, Дніпропетровська обл.).
За даними Єдиного державного реєстру, компанія належить Геннадію Буткевичу (83,4%), Олександру Настенку (8,3%) та Віталію Якименку (8,3). 

Читай також

Архів