Позиційний документ Асоціації «УЯФ»: Ядерний водень - шлях до декарбонізації та енергетичної безпеки України

Асоціація «Український ядерний форум» підготувала Аналітичний звіт «Ядерний водень  - шлях до декарбонізації та енергетичної безпеки України», в якому розглянуті всі аспекти виробництва ядерного водню. На підставі цього звіту був підготовлений відповідний позиційний документ. Обидва документи  розміщені на сайті Асоціації. 
В Позиційному документі адресовані такі важливі питання, як: декарбонізація економіки та роль ядерного водню в цьому процесі, технологічні аспекти виробництва низьковуглецевого ядерного водню, розвиток гібридних енергосистем на основі скоординованого використання ядерної та відновлюваної енергії. Підкреслено економічні переваги ядерного водню.
Перед Україною в енергетичній сфері стоїть цілий ряд викликів. Це декарбонізація економіки та енергетики зокрема, забезпечення сталого розвитку та енергетичної безпеки. Відповіддю на ці виклики може бути розвиток водневої економіки та виробництво чистого водню. Ядерна галузь України може відіграти ключову роль у цьому процесі. По-перше, ядерні технології можуть забезпечити у великій кількості електроенергію та тепло для виробництва чистого водню. По-друге, в ядерній галузі є розвинута інфраструктура для будівництва та експлуатації як атомних станцій, так і електролізних установок. Зокрема на підприємствах, які входять до Асоціації, працює більше 140 тис. високопрофесійних працівників. По-третє, в Україні є підприємства, які можуть забезпечити ланцюжок поставок необхідного обладнання та послуг. 
Сподіваємось, що наші рекомендації будуть враховані при підготовці водневої стратегії та інших документів.

Даний Позиційний документ відправлено до Офісу Президента України, Міністерства енергетики України, РНБО, КМУ та Голові Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 25.06.2021 р.

Завантажити даний Позиційний документ можна у розділі сайту Асоціації УЯФ Позиційні документи за посиланням.

Довідково: Український Ядерний Форум (УЯФ) - асоціація яка об’єднує 19 підприємств атомно-промислового комплексу України. Асоціація є членом Європейської Ядерної Асоціації ФОРАТОМ. Підприємства асоціації забезпечують близько 140 тис. робочих місць.