АУЯФ лого
АСОЦІАЦІЯ «УКРАЇНСЬКИЙ ЯДЕРНИЙ ФОРУМ»
УКР | РУС | ENG
Публічне акціонерне товариство «Науково - виробниче підприємство «Радій»
 

Публічне акціонерне товариство «Науково - виробниче підприємство «Радій»

Публічне акціонерне товариство «Науково - виробниче підприємство «Радій»

Історія науково-виробничого підприємства «Радій» починається з 1954 року. Основним напрямом діяльності в період з 1954 по 1963 рік було виробництво абонентських гучномовців і електропобутових виробів. З 1963 року підприємство приступило до виробництва динамічних гучномовців для малогабаритних транзисторних радіоприймачів.

У 1971 році, після реконструкції, завод почав випуск апаратури для телевізійних центрів.

У 1976 році освоєно виробництво телевізійних передавачів, а в 1977 році -  виробництво апаратури для оснащення телевізійних комплексів, що забезпечували теле-радіо-трансляцію Олімпійських ігор 1980 року в м. Москві.

У період з 1982 – 1989 років підприємство брало участь в розробці, виробництві та постачанні устаткування стартових комплексів «Енергія» і «Буран», апаратури для науково-дослідних суден, а також апаратури для важких авіаносних крейсерів ВМФ СРСР.

Продукція підприємства експортувалася в країни Європи, Азії, Латинської Америки.

У 1988 році на базі заводу радіовиробів як головного підприємства і ще З підприємств міста Кіровограда і області створено виробниче об'єднання «Радій», яке стало найбільшим в СРСР виробником телестудійного устаткування, пересувних телевізійних станцій, телевізійних і радіомовних передавачів і ретрансляторів, апаратури кабельного телебачення, головок динамічних прямого випромінювання, товарів народного споживання.

З 1995 року підприємство приступило до серійного виготовлення і постачання апаратури уніфікованого комплексу технічних засобів автоматизованих систем управління технологічними процесами атомних електростанцій для заміни устаткування, що відпрацювало свій ресурс.

Сьогодні науково-виробниче підприємство «Радій» є провідним на Україні розробником і постачальником програмно-технічних комплексів для систем забезпечення безпечної експлуатації атомних електростанцій. За час своєї діяльності фахівцями підприємства розроблені унікальні технології, які не мають аналогів в світовій практиці, що визнано рядом міжнародних експертних організацій.

Підприємство розробляє, виготовляє і поставляє на ядерні об'єкти програмно-технічні комплекси на базі самостійно розробленої цифрової інформаційно-керуючої платформи «Радий»ТМ. Платформа є набором багатофункціональних модулів, реалізованих на базі FPGA-матриць, які використовуються для виконання обчислювальних і логічних функцій.

Компоненти платформи, а також системи, спроектовані на її базі, володіють високою надійністю, що підтверджена тривалою історією експлуатації. До головних переваг платформи «Радий»ТМ відносяться висока швидкість обробки інформації, глибока, всеосяжна діагностика, висока стійкість до зовнішніх дій, можливість «гарячої» заміни устаткування. Використання в системах управління FPGA-матриць дозволяє організувати одночасну паралельну і незалежну обробку всіх функціональних алгоритмів, чого неможливо досягти використовуючи традиційні цифрові процесорні системи.

Обладнання виробництва НВП «Радій» повністю відповідає сучасним вимогам Міжнародної Електротехнічної Комісії (МЕК) і Міжнародного Агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Технічні засоби, використані в програмно-технічних комплексах, пройшли всі необхідні кваліфікаційні та функціональні випробування на відповідність вимогам міжнародних нормативних документів і сертифіковані для застосування у складі систем захисту і управління ядерними енергетичними установками.

НВП «Радій» володіє великим інноваційним потенціалом. Рішення, закладені в   устаткування,   успішно   можуть   застосовуватися   як   для   цілей модернізації різних типів існуючих реакторів, так і для розробки систем управління реакторів нового покоління.

Система менеджменту якості, що діє на підприємстві, при розробці, виготовленні, постачанні і сервісному обслуговуванні устаткування сертифікована відповідно до DIN EN ISO 9001:2008. Cертифікат виданий органом з сертифікації TÜV Rheinland interCert, Брюссель.

Виробнича база НВП «Радій» забезпечена сучасним високопродуктивним устаткуванням, яке дозволяє виконувати весь цикл робіт з виготовлення інтегрованих програмно-технічних комплексів, із забезпеченням контролю якості виконання технологічних операцій на всіх етапах виробництва. НВП «Радій» володіє значними виробничими і конструкторськими ресурсами, що дозволяють в стислі терміни забезпечувати АЕС сучасним високонадійним устаткуванням. На підприємстві функціонують чотири конструкторські бюро, в яких працюють більше трьохсот висококваліфікованих фахівців-розробників. Всього на підприємстві працює близько 1300 чоловік.

НВП «Радій» має могутній науковий потенціал. На підприємстві працює один доктор наук і одинадцять кандидатів технічних наук.

У складі підприємства функціонує незалежний Науково-технічний центр, основними завданнями якого є проведення експертних оцінок в області надійності систем управління і безпеки, участь в розробці міжнародних стандартів і методик в області проектування складних програмно-технічних комплексів.

На базі НВП «Радій» проводиться ряд щорічних науково-практичних конференцій і семінарів під егідою Міжнародного Агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Тематика конференцій направлена на рішення проблем розробки та застосування ефективних систем управління для забезпечення безпечної експлуатації ядерних об'єктів. У даних заходах беруть участь провідні науковці, професори, академіки та експерти із понад 20 країн світу.

НВП «Радій» бере активну участь в розвитку вітчизняної науки. У квітні 2008 року підприємство завершило роботи з реконструкції системи захисту і управління  дослідницьким реактором Інституту ядерних досліджень Академії Наук України. Проведена робота надала нашим ученим-ядерникам найсучаснішу високоточну систему управління, яка дозволяє проводити експерименти на рівні провідних світових лабораторій.

В даний час системами управління і захисту ядерних реакторів, автоматичними регуляторами потужності реакторів, управляючими системами безпеки, а також іншими системами і устаткуванням, важливими для безпеки атомних електростанцій, розробленими фахівцями НВП «Радій», оснащені всі українські АЕС (Запорізька, Рівненська, Хмельницька, Південно-Українська), а також АЕС «Козлодуй», Болгарія. НПП «Радій» є корпоративним постачальником НАЕК «Енергоатом» вже більше семи років. За цей час на об'єктах атомної енергетики виконано постачання «під ключ» більше 50 систем різного призначення, включаючи:

  • системи аварійного і попереджувального захисту реактора
  • системи автоматичного регулювання, розвантаження і обмеження потужності реактора
  • системи керуючої безпеки
  • системи групового та індивідуального управління органами регулювання реактора
  • системи нормальної експлуатації реакторного та турбінного відділень

Окрім вище перелічених систем, підприємство проектує і поставляє на ядерні установки наступне устаткування:

  • системи пожежної сигналізації і управління установками пожежогасіння
  • системи відео моніторингу
  • апаратуру силового електроживлення приводів регулюючих стрижнів реактора
  • низьковольтне електротехнічне розподільне устаткування
  • системи індустріального антисейсмічного захисту і сейсмічні сенсори для постійного вимірювання прискорення поверхні землі за трьома координатам

Підприємство тісно співпрацює із потужними компаніями Росії, Канади, США в частині просування української продукції на цільові ринки Північної Америки, Європи, Росії та країн третього світу.

Публічне акціонерне суспільство «Наукове-виробниче підприємство «Радій» єдине підприємство в Україні, яке має величезний досвід впровадження систем захисту і безпеки ядерних об'єктів, зокрема виконання робіт «під ключ», що включає розробку проектної документації, виготовлення, постачання, монтажні та пуско-налагоджувальні роботи. 

Керівники підприємства

Голова наглядової ради - Бахмач Євгеній Степанович

Голова наглядової ради - Бахмач Євгеній Степанович

Генеральний директор - Сіора Олександр Андрійович

Контакти: 

25006, м. Кіровоград, Україна
Вул. Героїв Сталінграду, 29
Тел.: +38 (0522) 37 30 20
Факс: +38 (0522) 55 51 79
E-mail: marketing@radiy.com
www.radiy.com

Наші учасники
 
ДП НАЕК «Енергоатом»

ДП «Східний ГЗК»

ВАТ «Південтеплоенергомонтаж»

НВП «Хартрон-Енерго Лтд.»

Харківський науково-дослідний проектно-конструкторський інститут «Енергопроект»

«Сєвєродонецьке науково-виробниче об'єднання «Імпульс»

"Укратомприлад"

ENCONET Consulting G.m.b.H

Об’єднання «Ядерний страховий пул»

«Атомкомплексприлад»

Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробниче підприємство Моноліт Енерго» (ТОВ «НВП Моноліт Енерго»)

Державний концерн «Ядерне паливо»

ПАТ «Сумське НВО ім. Фрунзе»

ПАТ «КЦКБА»

Анонси подій
 
 
 


Форатом 

© Асоціація «Український ядерний форум»
Використання та передрук матеріалів допускается тільки за наявності гіперпосилання на джерело

Наша адреса: 01032, м. Київ вул. Ветрова 7-Б, офіс 13
тел./факс: +380 44 2343399
e-mail: info@atomforum.org.ua

Розробка сайту:
«Інтерактивні системи»