Видано окремий дозвіл на провадження діяльності з введення в експлуатацію проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива

Джерело: ДІЯРУ, 07.09.2020 
Голова Державної інспекції ядерного регулювання України Григорій ПЛАЧКОВ передав першому заступнику Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдану Боруховському окремий дозвіл на право провадження діяльності ДСП «Чорнобильська АЕС» з введення в експлуатацію ядерної установки - проміжного Сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).
Передача відповідного дозволу відбулася за участю Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження Сергія Калашника, в. о. генерального директора ДСП «Чорнобильська АЕС» Володимира Пєскова та представників Служби безпеки України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Головного управління Національної гвардії України, Європейського банку реконструкції та розвитку, компанії Holtec International.
Рішення про видачу окремого дозволу було ухвалене регулюючим органом, ураховуючи позитивні результати:
- державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки, проведеної разом з організацією технічної підтримки ДНТЦ ЯРБ, документів, наданих ДСП «Чорнобильська АЕС» з обґрунтування безпеки провадження діяльності;
- інспекційного обстеження комісії Держатомрегулювання щодо перевірки спроможності ДСП «Чорнобильська АЕС» виконувати заявлений вид діяльності.
«Сьогодні ми робимо суттєвий крок,  спрямований на зміцнення безпеки використання ядерної енергії, адже початок робіт із введення в експлуатацію СВЯП-2 дозволить не тільки підвищити рівень безпеки зберігання відпрацьованого ядерного палива, а і активізувати роботи зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС», - наголосив у своїй промові Григорій ПЛАЧКОВ та подякував усім причетним за залучення, реалізацію й неосяжну підтримку у створенні цього високотехнологічного об’єкту, в першу чергу Європейський банк реконструкції та розвитку та країни-донори Рахунку ядерної безпеки.
Зі сторони міністерства, Богдан Боруховський відзначив вагомий результат злагодженої і командної роботи усіх сторін, який сприятиме забезпеченню екологічної безпеки у зоні відчуження та подякував усім за успішну реалізацію проєкту, протягом більш як 20 років. 

Читай також

Архів