Корейські фахівці допоможуть дезактивувати радіацію на ЧАЕС

Джерело: Ділова столиця, 27.10.2020
Чорнобильська АЕС співпрацюватиме з Корейським інститутом досліджень атомної енергії (KAERI) щодо дезактивації фрагментів бетону та металу, які мають радіоактивне забруднення. Відповідна угода нещодавно була підписана на ЧАЕС, зазначається у повідомленні пресслужби Держагентства з управління зоною відчуження.
За словами заступника директора з поводження з радіоактивними відходами Олександра Скомарохова, KAERI має технічні розробки, спрямовані на дезактивацію радіоактивно забруднених поверхонь, однак випробувати ці технології на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може, оскільки подібні забруднення в Кореї на сьогодні відсутні.
"Водночас, Чорнобильська АЕС, виконуючи виведення станції з експлуатації, постійно шукає засоби і технології, які дозволять, з одного боку, якісно виконувати дезактивацію матеріалів, а з іншого – істотно зменшити кількість РАВ, що утворюються в цьому процесі. Таким чином, майданчик ЧАЕС є свого роду лабораторним полігоном для випробування запропонованої фахівцями KAERI технології", — сказав він.
Випробування триватимуть до кінця 2021 року. За цей час планують пінну дезактивацію радіоактивних бетонних фрагментів конструкцій та металевих пластин з неіржавної й вуглецевої сталі. Якщо випробування пройдуть успішно, то ЧАЕС отримає додаткову технологію дезактивації з правом використання на станції.Нагадаємо, у вересні 2020 року державне спеціалізоване підприємство "Чорнобильська АЕС" отримала спеціальний дозвіл на "гарячі" випробування сховища відпрацьованого ядерного палива "СВЯП-2". 

Читай також

Архів