Енергоатом першим серед державних підприємств провів зовнішню оцінку корупційних ризиків

ДП «НАЕК «Енергоатом» першим серед державних підприємств провело зовнішню оцінку корупційних ризиків у своїй діяльності. Оцінка проводилася на виконання вимог ч. 2 ст. 61 Закону України «Про запобігання корупції».
20 березня в Компанії було презентовано звіт за результатами проведення зовнішньої оцінки корупційних ризиків в якому представлено визначення конкретних бізнес-процесів і ділових операцій в діяльності підприємства, при реалізації яких існує велика ймовірність скоєння корупційних правопорушень.
Оцінку корупційних ризиків у діяльності підприємства здійснювала українська юридична компанія, яка отримала перемогу на відкритих торгах – ТОВ «КПД Консалтинг». В рамках проведення оцінки експерти досліджували як загальнодоступну інформацію, що стосується діяльності ДП «НАЕК «Енергоатом», (йдеться зокрема про офіційний веб-сайт Компанії, Єдиний державний реєстр судових рішень, Систему електронних публічних закупівель ProZorro), так і  внутрішні документи Компанії, в тому числі дані бухгалтерського обліку та інші фінансові документи Компанії. Також було проведено низку зустрічей-інтерв’ю з працівниками структурних підрозділів Дирекції Компанії та відокремлених підрозділів «Запорізька АЕС», «Рівненська АЕС», «Атомкомплект» та «Управління справами».
Презентований звіт зовнішньої оцінки корупційних ризиків у діяльності Компанії і містить узагальнену інформацію про виявлені корупційні ризики (ідентифіковані корупційні ризики, причини, що їх породжують та умови, що їм сприяють, оцінку виявлених ризиків), а також рекомендації щодо усунення виявлених корупційних ризиків та механізми їх запобігання.
Від НАЕК «Енергоатом» у презентації звіту взяли участь керівники вищої ланки управління, які мали можливість поставити запитання експертам проектної команди ТОВ «КПД Консалтинг» стосовно виявлених корупційних ризиків і отримати рекомендації про необхідні подальші кроки.

Підсумовуючи нараду президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський наголосив на важливості впровадження рекомендацій наданих зовнішніми експертами за результатами проведення оцінки корупційних ризиків та прагненні Компанії постійно удосконалювати наявні на підприємстві антикорупційні стандарти і процедури. 

Читай також

Архів