Енергоблок №5 Запорізької АЕС повністю завантажений паливом Westinghouse

Джерело: УНІАН, 11.12.2019
До переваг цього палива на Запорізькій АЕС відносять відсутність проєктних обмежень стосовно циклів зміни потужності.
Під час ремонтної кампанії 2019 року активну зону енергоблоку №5 Запорізької АЕС було повністю завантажено паливом Westinghouse. Ще три блоки ЗАЕС – перший, третій та четвертий – мають зараз змішане завантаження. Таким чином на сьогодні в активній зоні енергоблоків ЗАЕС знаходиться наступна кількість ТВЗ-WR: 163 – на п’ятому, по 84 (тобто половина) – на третьому та четвертому і вже 126 – на першому (який зараз знаходиться у планово-попереджувальному ремонті).
"Використовуючи різні джерела постачання палива, ми в першу чергу забезпечуємо енергетичну безпеку України. Щодо надійності альтернативного палива, то ТВЗ-WR демонструють хороші результати з механічної стабільності", - підкреслює заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ЗАЕС Олександр Ігнатченко.
До переваг цього палива відносять на Запорізькій АЕС і відсутність проєктних обмежень стосовно циклів зміни потужності. Тобто таке паливо більш гнучке для використання в маневрових режимах. На блоках з паливом Westinghouse планується впроваджувати підвищення рівня потужності на 1,5%.
Але першочергове завдання: перевести використання палива Westinghouse у промислову експлуатацію на визначених енергоблоках ЗАЕС. У 2020 році це відбудеться на блоці №5. Також у наступному році очікується повне завантаження ТВЗ-WR активної зони енергоблоку №1, у 2021 році – енергоблоків №3, 4. Через рік після цього, за умови успішної дослідної експлуатації, використання альтернативного палива перейде у промислове.
Наступний крок після переведення у промислову експлуатацію палива Westinghouse на блоках ЗАЕС – сумісна робота з постачальником, спрямована на вдосконалення економічних характеристик, розрахунок більш тривалих завантажень, які можна продовжити ще на 20-40 ефективних діб.
В перспективі також впровадження паливних кампаній зі збільшеною тривалістю, за рахунок чого станція отримає вищий коефіцієнт використання встановленої потужності.
Отже, виконана українськими атомниками робота щодо експлуатації змішаних завантажень, модернізації програмних засобів і обладнання, спрямована на успішне введення ядерного палива Westinghouse в промислову експлуатацію. Це вагомий внесок в енергетичну безпеку нашої держави.
Нагадаємо, що у 2018 році енергоблок №3 Южно-Української АЕС став першим енергоблоком в Україні, який почав працювати виключно на паливі компанії Westinghouse. У ході планово-попереджувального ремонту (ППР), який завершився 16 липня 2019 року, в активну зону енергоблока було завантажено 163 паливні збірки Westinghouse модифікованої конструкції (ТВЗ-WR). 

Читай також

Архів