«Енергоатом» оголосив про початок громадських слухань щодо будівництва блоків №3-4 Хмельницької АЕС

Держпідприємство "НАЕК "Енергоатом" оголосило про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС) запланованих до будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС (Х3/Х4).

Згідно з оголошенням на сайті держпідприємства, слухання відбудуться з 11 до 21 лютого 2019 року в дев'яти містах. Крім того, протягом січня-лютого заплановано експертні консультації з Білоруссю, Польщею та Австрією в рамках транскордонної процедури ОВНС.
У НАЕК нагадують, що два блоки з реакторами ВВЕР-1000 виробництва Skoda JS по 1000 МВт кожний планується побудувати на наявному майданчику Хмельницької АЕС. Площа ділянки - 14,8 га, площа забудови - 4,5 га, радіус санітарно-захисної зони - 2,7 км навколо АЕС, радіус зони спостереження - 30 км навколо АЕС.
Згідно зі звітом, основним видом палива Х3/Х4, починаючи з першого завантаження, будуть збірки Westinghouse, альтернативним - компанії "ТВЕЛ".
Як повідомлялося, будівництво третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС планується розпочати в 2021 році. Готовність брати участь у завершенні будівництва третього і четвертого блоків Хмельницької АЕС шляхом виробництва двох комплектів реакторних установок підтвердила чеська Skoda.

Читай також

Архів