Білорусія відмовиться від імпорту електроенергії з введенням БелАЕС

Білорусія планує повністю відмовитися від імпорту електроенергії після введення в експлуатацію власної атомної електростанції, повідомив заступник прем'єр-міністра республіки Володимир Семашко, виступаючи в середу в парламенті.

"З введенням станції (БелАЕС - ІФ) будуть надлишки електроенергії. Ми виходимо на те, щоб відмовитися від імпорту електроенергії, і плануємо, що до 2020 року відмовимося від імпорту електроенергії", - сказав Семашко.

"Більш того, ми ведемо сьогодні переговори з експорту електроенергії", - додав він, не уточнивши, з якими країнами ведуться такі переговори.

"Розробили програму, вирішуємо проблему, що робити з цими надлишками електроенергії (з БелАЕС - ІФ)", - сказав віце-прем'єр, зазначивши, що ця програма вже знаходиться в стадії реалізації.

Білоруська АЕС зводиться за російським проектом "ВВЕР-1200". Вона буде складатися з двох енергоблоків потужністю 1200 МВт кожен. Пуск першого енергоблоку запланований на 2019 рік, другого - на 2020 рік. Генпідрядником будівництва АЕС є "Атомстройекспорт"

http://interfax.com.ua/news/economic/471413.html

Читай також

Архів