На Білоруської АЕС на перший енергоблок встановлено корпус реактора

1 квітня о 20:30 корпус реактора першого енергоблоку Білоруської АЕС був встановлений в проектне положення.

Перед установкою корпус реактора ВВЕР-1200, виготовлений компанією «АЕМ-технології» (входить в Атоменергомаш - машинобудівний дивізіон Росатома), пройшов вхідний контроль, який відповідає всім регламентним вимогам.

Комісія, до складу якої входили представники інжинірингової компанії «АСЕ» і державного підприємства «Білоруська АЕС», перевірили комплектність і якість конструкторської та супровідної документації. Також за допомогою відповідного обладнання, був проведений контроль (візуальний, вимірювальний та ін.) Самого виробу. Якість вироби було підтверджено, після чого корпус реактора був переданий в монтаж.

Установка устаткування здійснювалася в два етапи. Спочатку корпус реактора - вагою понад 330 тонн, довжиною 11 метрів і діаметром 4,5 метра -підняли на транспортний портал і потім перемістили в центральний зал по рейках. Далі, полярний кран перемістив корпус реактора в вертикальне положення і встановив його на опорне кільце в шахту реактора.

«Установка корпусу реактора в проектне положення - практично ювелірна операція. Оскільки на опорне кільце доводиться вся вагова навантаження, допустиме відхилення при суміщенні осей корпусу реактора і опорного кільця складає всього один міліметр »- зазначив віце-президент по проекту Білоруської АЕС Віталій Мєдяков.

За словами керівництва проекту, установка корпусу реактора є одним з ключових подій на етапі спорудження енергоблоку: «встановлений в проектне положення корпус реактора є відправною точкою для проведення робіт по монтажу головних циркуляційних трубопроводів (ГЦТ) реакторної установки».

ЕлектроВісті, 04.04.2017

http://elektrovesti.net/52612_na-belorusskoy-aes-na-pervyy-energoblok-ustanovlen-korpus-reaktora

Читай також

Архів