2017

Казатомпром продав акції компанії Westinghouse Electric

АОНАК Казатомпром

Корпорація «Toshiba» (далі - «Toshiba») викупила у АТ «НАК« Казатомпром» (далі -«Казатомпром») 10% акцій компанії «Westinghouse Electric» (далі -«Westinghouse»), відповідно до умов Договору про пут опціон.

Україна за 10 міс. закупила ядерне паливо на $381 млн

Інтерфакс-Україна

Україна в січні-жовтні 2017 року закупила ядерне паливо (ЯП) на загальну суму $381 млн 176,7 тис.

Енергоатом підписав кредитну угоду на фінансування будівництва ЦСВЯП

Урядовий портал

21 грудня Міністерство фінансів України, НАЕК «Енергоатом» та Корпорація зарубіжних приватних інвестицій (OPIC) і Central Storage Safety Project Trust підписали угоди про залучення 250 млн дол. США на зведення Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
 

Білорусія відмовиться від імпорту електроенергії з введенням БелАЕС

Інтерфакс-Україна

Білорусія планує повністю відмовитися від імпорту електроенергії після введення в експлуатацію власної атомної електростанції, повідомив заступник прем'єр-міністра республіки Володимир Семашко, виступаючи в середу в парламенті.

В Енергоатомі пройшла нарада з підведення підсумків діяльності у сфері охорони довкілля

В дирекції НАЕК «Енергоатом» відбулася підсумкова нарада щодо діяльності Компанії з природоохоронних питань.

 

У 2017 СхідГЗК очікують зменшення виробництва уранового концентрату на 15% до 853,7 тонн

У 2017 державне підприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (Жовті Води, Дніпропетровська область) очікує зменшення виробництва уранового концентрату на 15,1%, або на 151,4 т до 853,7 т порівняно з 2016 роком.

Україна та Португалія працюватимуть над реалізацією спільних проектів у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики

18 грудня у Лісабоні (Португалія) у присутності Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра Португалії Антоніу Кошти Голова Держенергоефективності Сергій Савчук підписав Меморандум про взаєморозуміння у сферах енергоефективності, відновлюваної енергетики та альтернативних видів палива між Держенергоефективності та Національним директоратом енергетики та геології Португалії.

Енергоатом отримав ліцензію Держатомрегулювання на будівництво та введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива

Офіційно стартувало будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. 6 липня 2017 року НАЕК «Енергоатом» отримав ліцензію Державної інспекції ядерного регулювання України на право провадження діяльності на етапах життєвого циклу «будівництво та введення в експлуатацію ядерної установки» - Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій (ЦСВЯП).

На Білоруської АЕС на перший енергоблок встановлено корпус реактора

1 квітня о 20:30 корпус реактора першого енергоблоку Білоруської АЕС був встановлений в проектне положення.

Перед установкою корпус реактора ВВЕР-1200, виготовлений компанією «АЕМ-технології» (входить в Атоменергомаш - машинобудівний дивізіон Росатома), пройшов вхідний контроль, який відповідає всім регламентним вимогам.

Створена Інспекція по ЯРБ в зоні відчуження

Урядом за пропозицією Держатомрегулювання прийнято рішення про ліквідацію Інспекції з ядерної безпеки на майданчику Чорнобильської АЕС та освіти регіонального територіального органу - Інспекції з ядерної та радіаційної безпеки в зоні відчуження, як структурного підрозділу Держатомрегулювання. До повноважень знову Інспекції буде віднесено забезпечення державного нагляду при здійсненні діяльності в сфері використання ядерної енергії на всій території зони відчуження і зони безумовного (обов'язкового) відселення (далі - зона відчуження), включаючи промисловий майданчик Чорнобильської АЕС.
 

Архів